Tarihçe
 • 1974
  Mercan‘da ilk satış mağazası açıldı.
 • 1992
  Zeytinburnu’na Suni Deri Üretim Fabrikası açıldı.
 • 1998
  Suni Deri Fabrikası Hadımköy‘e taşındı.
 • 2001
  Merter Satış Mağazası açıldı. Bu mağaza 2013 yılında şimdiki yerine taşındı.
 • 2011
  Kayseri Org. Sanayi’ye Satış Mağazası açıldı.
 • 2014
  Tekirdağ Velimeşe‘de Boyahane Fabrikası yatırımı yapıldı ve üretime geçti.
Hakkımızda

Şirketimiz 1974 yılında başlattığı yatırımlarını şu an HEFA ve FAYTEKS isimleriyle ticari ve üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir. İlk 21 senesinde Suni Tekstil Toptancısı olarak iş hayatına devam eden firmamız 1995 yılında yatırım yaparak Suni Deri üretimini de kendi yapar hale gelmiştir.
2013 yılında yine büyük yatırımla Tekstil Boya sektörüne hizmet veren 2. fabrikasını Velimeşe’de kurmuştur. Piyasada 41 yıllık bir tekstil mazisine sahip grubumuz sürekli kendini yenileyerek ve günün son trendlerini yakından takip ederek her geçen yıl büyüyerek yoluna devam etmektedir.
Firmamız, 2 üretim tesisinde toplam 26.000 m² kapalı alana sahiptir. Ayrıca toplam 2.000 m² kapalı alana sahip 2 satış mağazamızda satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

İhracat

Grubumuzun ürettiği ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi dünyanın bir çok değişik ülkesinde ilgiyle karşılanmış, her geçen yıl farklı ülkeleri de dahil ederek ihracat gücümüzü arttırıyoruz. Türkiye’miz için bir değer olmaya, ülke ekonomisine kendi ölçümüzde fayda sağlamaya devam etmenin gururunu yaşıyoruz.
Bugün itibariyle Fayteks & Hefa ürünleri 5 kıta, 81 ülkede güvenle kullanılmaktadır.

Çevre

Her geçen gün yitirilen dünya kaynaklarının bilincinde olan grubumuz paydaşları gelecek nesillere daha yaşanabilir dünya bırakmayı arzu ediyor. Bu çerçevede tüm üretim tesislerinde çevreye zarar vermeyen makinelerle donatılmış olup, zararlı olamayan kalite kontrolü yapılmış sertifikalı kimyasallar kullanmayı  özen gösteriyor. Bu bağlamda Hefa Suni Deri AŞ. ve Fayteks Tekstil LTD. ŞTİ. üretim tesislerinde oluşan hurda ve atıklar Bakanlıkça onaylı tesislerce bertaraf ediliyor.
Grubumuz çalışanlarına verilen çevre bilinci eğitimiyle çalışanlarımıza da sorumluluk atamakta ve çevre koruma uygulamalarının sürekliliği ve kontrol edilebilirliğini artırmaktayız.
Ayrıca Türkiye’deki suni deri fabrikalarının neredeyse çoğunda bulunmayan sanayi baca arıtma sistemi 2011 yılında grubumuzun yaptığı 1 milyon USD yatırımla fabrikamıza kurulmuştur. Çevre Bakanlığı’nca akreditife olmuş laboratuvarlarca düzenli olarak emisyon kontrol analizleri yapılmaktadır.